בית אבות הדר כרכור

בית אבות הדר כרכור הוא תוספת חדשה לתמונת בתי האבות של מדינת ישראל בכלל ואזור הצפון בפרט. בית האבות, הממוקם כפי שניתן להסיק משמו בפרדס חנה-כרכור המתפתחת, מנוהל באופן פרטי. הוא פועל ברישיונו של משרד הבריאות ותחת פיקוחו השוטף, מאכלס עשרות רבות של דיירים בכל רגע נתון ומספק להם שירותים מגוונים סביב השעון. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל מה שחשוב לדעת על בית האבות.

דיור ומחלקות

אוכלוסיית הדיירים הפוטנציאלית של בית אבות הדר כרכור מונה כ-170 דיירים, המוצאים את עצמם באחת מבין חמש המחלקות הפועלות במקום. שלוש מתוך המחלקות מיועדות לקשישים סיעודיים, אשר עקב מצבם התפקודי – הבריאותי או הקוגניטיבי – ובעיקר היעדר היכולת שלהם להתנהל עצמאית בצורה משביעת רצון – זקוקים לשירותים סביב השעון ולהשגחה מקיפה של הצוות המקצועי.

שתי המחלקות האחרות מיועדות לקשישים המוגדרים כתשושי נפש, קשישים אשר עצם מצבם הקוגניטיבי נדרשים להימצאות תחת השגחה במהלך היום והלילה. בכל מקרה מדובר באוכלוסיות הזקוקות לרוב לשירות מקיף ולעיתים צמוד.

כיאה למוסד חדיש שהוקם בהתאם לסטנדרטים שהגדיר משרד הבריאות בתחום, איכות החיים של דיירי בית הדר כרכור נחשבת לגבוהה באופן יחסי. השהות נעשית בחדרים פרטיים או זוגיים המאובזרים היטב במקלחת ושירותים פרטיים, מיטה וריהוט בסיסי אחר, הכנה לטלוויזיה בכבלים וגם לחצן מצוקה המיועד להזעקת צוות המקום בעת הצורך.

התשתיות המשותפות של בית האבות הדר כרכור רחבות אף הן וכוללות לובי עם פתרונות ישיבה שונים, מטבח בו מוגשות ארוחות חמות כמה פעמים ביום (התפריט מותאם הן לצרכים הכלליים המאפיינים את בני גיל הזהב והן לצרכים של כל אחד מדיירי המקום), חדר פיזיותרפיה, מכבסה ועוד. במסגרת השהות במקום מקבלים הדיירים את כלל השירותים הלוגיסטיים שהם זקוקים להם, בין אם תחזוקה וניקיון של החדרים והחללים המשותפים, כביסה, טיפולי יופי, אבטחה וכן הלאה.

השירותים הניתנים בבית אבות הדר כרכור

בית האבות הדר כרכור מספק כאמור לדיירים שירותים מגוונים. זה מתחיל עם המענה הרפואי, הניתן על ידי רופא גריאטרי וצוות אחיות. במסגרת זו מקבלים הדיירים טיפולים בסיסיים, עוברים בדיקות תקופתיות ומעקבים בעת הצורך.

בבית האבות פועלת מסגרת פרא רפואית רחבה, הכוללת בתוכה פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת ועוד. מחקרים – וגם ניסיון החיים – מוכיחים שטיפולים מהסוג הזה יכולים להיות יעילים בכל קנה מידה עבור האוכלוסייה המבוגרת יותר. 

הקשישים, ולעיתים גם בני משפחותיהם, עשויים לקבל סיוע סוציאלי על ידי עובדת סוציאלית הפועלת במקום. בין השאר היא מעניקה לדיירים ייעוץ והכוונה בכל הקשור לקבלת הזכויות המגיעות להם על פי החוק, מלווה את המשפחות ועוזרת להם להתנהל מול המוסדות הרשמיים השונים.

למרות שבתי אבות מציעים מיסודם פחות פעילויות לשעות הפנאי מאשר מוסדות לדיור מוגן למשל, וחרף העובדה שתשתיות הבידור והפנאי בהם מצומצמות, בית האבות הדר כרכור מציע דווקא מענה ראוי מהבחינה הזו. דיירי המקום לוקחים חלק בשלל פעילויות חברה ותרבות, הכוללות חוגים (דוגמת התעלמות בוקר), מפגשי אקטואליה, פעילויות יצירה ואומנות, מופעים ועוד. 

צוות בית האבות

כיאה למוסד המיועד למספר גבוה יחסית של בני גיל הזהב, צוות בית האבות הדר כרכור נחשב לרחב בכל קנה מידה. תחת הגדרה זו ניתן למנות את הרופאים, האחים והאחיות, המטפלים האישיים, הפיזיותרפיסטים, העובדת הסוציאלית, קלינאית התקשורת, אנשי המשק והמנהלה וכן הלאה. 

רבים מהעובדים הם בעלי ניסיון ארוך שנים בעבודה עם האוכלוסייה המבוגרת, ניסיון המהווה יתרון ברור בלא מעט מצבים. מפעם לפעם מגיעים למקום מתנדבים אשר מסייעים לדיירים, מעבירים להם את הזמן בנעימים ומהווים עבורם אוזן קשבת לכל צורך.

כתובת: ניר 25/1, פרדס חנה כרכור

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715450

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  הנהלת האתר אינה קשורה לבתי האבות הנסקרים באתר זה לרבות מספרי טלפון, פרסומות, טפסים וקישורים המופיעים באתר. המידע נועד למתן שירותי יעוץ והכוונה שאינו קשור לעסק זה או אחר. ניתן לפנות באופן ישיר לכל מקום.

  פניות למנהל האתר

  חייגו עכשיו צרו קשר