בית אבות בית רבקה בחולון

בית אבותלצד בתי אבות ודיור מוגן המיועדים לאוכלוסיית הקשישים העצמאיים קיימים בישראל גם מוסדות טיפוליים ושיקומיים המיועדים לקשישים הזקוקים לטיפול מורכב ומתמשך.

אחד מבתי האבות של המספקים מענה לקשישים עצמאים או כאלה הזקוקים לתמיכה נפשית ורגשית הוא בית רבקה. בשורות הבאות נלמד מעט על ההיסטוריה של בית רבקה, למי מתאים המקום, אילו שירותים מיוחדים ניתנים בו, למי הוא מיועד ועוד.

חשוב להדגיש שבית רבקה שבחולון שונה בתכלית שינוי ממקום בעל שם דומה, בית רבקה שבפתח תקווה. בפתח תקווה מדובר למעשה בבית חולים סיעודי ושיקומי שנועד לתת מענה לקשישים שמצבם מחייב טיפול מורכב ולעיתים אפילו טיפול חירום.

רקע כללי

בית רבקה שבחולון נוסד בסוף שנות השמונים במטרה לספק מענה של טיפול ומגורים עבור אוכלוסיית העיר חולון בני הגיל השלישי וכאן כאלה עבור קשישים מסביבתה הקרובה. המקום הוקם כבית אבות בבעלות פרטית והוא נותר כזה עד היום. יש לציין שהמקום פועל בכפוף לכללים מחמירים, יש לו רישיון עסק ורישיון מטעם משרד הרווחה.

מלבד היותו בית אבות מציע בית רבקה גם שירות משלים של החלמה וריפוי. במילים אחרות, המקום מתפקד גם כבית הבראה או בית נופש שיכול להתאים לתקופות קצרות לאנשים מבוגרים שעברו תאונה או כאלה שמחלימים מניתוח קשה וכן כאלה שזקוקים לתקופת הסתגלות לאחר ירידה מסוימת ביכולת התפקוד.

כיצד מתקבלים לבית רבקה?

בית רבקה הינו בית אבות פרטי, שנחשב לקטן ואינטימי למדי. שלא כמו בתי אבות מסוימים אחרים בחולון שכוללים כמה וכמה מחלקות שונות ומבני מגורים גבוהים, בית רבקה הינו מקום צנוע בגודלו שמשרת כארבעים דיירים ומטופלים בכל רגע נתון.

על מנת להתקבל יש צורך לפנות למקום ולהציג במקרה הצורך מסמכים שונים כגון אישור על יכולת התפקוד, הפניה מגורם סוציאלי ועוד. תנאי התשלום נוחים יחסית והאווירה במקום בהחלט נעימה וביתית. המקום מתאים לדיירים עצמאים וכן גם לתשושים.

מגורים וחדרים במקום

בבית רבקה המגורים הינם ברמה גבוהה למדי, אם כי אין הם יכולים להתחרות בבתי האבות האקסקלוסיביים יותר שהוקמו בשנים האחרונות. למרות האמור לעיל נדגיש כי החדרים נעימים, האווירה הביתית מורגשת היטב, נעשה מאמץ כן לשמור על פרטיות הדיירים ולספק להם תחושה אמיתית של בית חם.

החדרים כוללים ריהוט חלקי, מיזוג ואוורור, לחצני מצוקה, מיטות נוחות, שירותים ומקלחות צמודים. מחוץ לחדרים ישנם שטחים מוריקים, המקום כולו נקי ומתוחזק היטב הארוחות העשירות מוגשות בזמן ומוצעות גם שפע של פעילויות פנאי ורווחה.

צוות מקצועי ומגוון שירותים

בבית רבקה ניתן לראות היטב את השילוב שבין מקום נעים ועובדים מקצועיים לבין אכפתיות כלפי הדיירים. בין השירותים המרכזיים שניתנים לדיירים הקבועים ניתן למצוא שירותי אסתטיקה וטיפוח, חוגים מגוונים כגון מלאכת יד, שפות, מחשבים, שירותים סוציאליים, תמיכה וייעוץ, ארוחות מלאות ועשירות, הופעות שונות ופעילות עם מתנדבים, שירותי רפואה במרפאה מאובזרת, פעילות גופנית ופיזיותרפיה ועוד.

בין העובדים המקצועיים והכללים שמועסקים בבית רבקה ניתן למצוא:

 • אחיות מקצועיות בעלות הסמכה וניסיון טיפולי בגיל השלישי.
 • עובדות סוציאליות בעלות רקע בגיל המבוגר. מסייעות במימוש זכויות מול רשויות שונות וכן מעניקות ייעוץ לבני משפחה ותמיכה לדיירים בכל נושא.
 • רופא עם התמחות בגיל השלישי. מעניק טיפול רפואי במקרה הצורך ואחראי על ביצוע בדיקות ומעקב, מרשמים, הפניות, מתן הסברים לבני המשפחה וכדומה.
 • מומחית תזונה, דיאטנית, אחראית על הרכבת התפריט בהתאם לצרכי הכלל והפרט.
 • בנוסף, מועסקים גם מרפאים בעיסוק ועובדות רווחה ופנאי, פיזיותרפיסטים, עובדי תחזוקה וניקיון, אדמיניסטרציה ועוד.

כתובת: החשמונאים 76, חולון

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715450

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  הנהלת האתר אינה קשורה לבתי האבות הנסקרים באתר זה לרבות מספרי טלפון, פרסומות, טפסים וקישורים המופיעים באתר. המידע נועד למתן שירותי יעוץ והכוונה שאינו קשור לעסק זה או אחר. ניתן לפנות באופן ישיר לכל מקום.

  פניות למנהל האתר

  חייגו עכשיו צרו קשר