בית אבות משכנות זהב בחדרה

בית אבותלא כל בתי האבות בארץ פועלים במתכונת דומה. ישנם מקומות שפועלים כדיור מוגן (לקשישים עצמאיים), יש מקומות שנועדו לספק מקום למגורים וטיפול לקשישים סיעודיים. יש גם מקומות שנועדו להוות בית חם לכאלה הסובלים מתשישות נפשית ויש מקומות שבהם מחלקות נפרדות ואוטונומיות שנועדו לספק מענה לקבוצות שונות של קשישים, בין אם עצמאיים ובין אם כאלה שאינם עצמאיים.

רקע והקמת משכנות זהב

משכנות הזהב נועד כיום לקלוט בעיקר את קבוצת האוכלוסייה של בני הגיל השלישי מחדרה והסביבה. המקום נוסד לפני שנים רבות, באמצע שנות החמישים, מה שהופך אותו לאחד מבתי האבות הוותיקים באזורו ולמעשה גם בכלל.

משכנות זהב הינו מקום שמנוהל באופן פרטי, אולם מעצם טבעו הוא מפוקח על ידי רשויות המדינה והרווחה השונים. למעשה, ראוי לציין שהמקום נושא אופי משולב – הוא פועל הן כבית אבות ובית חם לקשישים והן כמקום שיקומי וטיפולי (כעין בית חולים סיעודי) לקשישים שזקוקים למסגרת תומכת מתאימה.

בית האבות פועל מזה שנים בליווי משרד הבריאות, יש לו רישיון הפעלה ואת כל הרישיונות הדרושים להקמה ותפעול סוג זה של מוסד.

מיהם הדיירים?

בית האבות כאמור נועד לקלוט בעיקר את קבוצת האוכלוסייה של בני גיל הזהב שאינם עצמאיים באופן מלא.

במילים אחרות, המקום מיועד לספק טיפול ומגורים לקשישים סיעודיים שזקוקים לעזרה בפעולות שגרתיות כמו רחצה ושמירה על ניקיון הגוף, טיפוח אישי, גילוח, התלבשות והתפשטות, אכילה, רחצה. תוכנית סיוע וסיעוד מתאימה מובנית לכל אחד מהדיירים בליווי עובדת סוציאלית ומטפלים סיעודיים אך יש לציין דבר נוסף.

אוכלוסיית האנשים הסיעודיים כוללת גם אנשים המוגדרים סיעודיים מורכבים, כאלה הסובלים ממחלות קשות, כאלה הזקוקים לתזונה תוך וורידית, עירויי תרופות וכדומה. אנשים כאלה זקוקים לתנאים מיוחדים ומקום כמו משכנות הזהב לא נועד לטפל במקרים הללו.

מגורים וחדרים

תנאי המגורים במשכנות הזהב מהווים שילוב של חדרים פרטיים ביחד עם חדרי בית חולים מאובזרים. למרות שלא מדובר בחדרים אישיים אלא חדרים משותפים לשניים או לשלושה דיירים, נעשה הכל כדי להעניק תחושה ביתית וננקטים אמצעים לשמירה על פרטיות מלאה. בנוסף, נעשה מאמץ לאבזר את החדרים לא רק בציוד טיפולי, לחצני מצוקה, מזגנים וכיוצא באלה. אביזרי נוי קטנים, ווילונות, תמונות וכיוצא באלה נועדו לשפר את האווירה ולהקנות תחושה נעימה יותר ומחבקת יותר.

יש לציין שעל מנת להתקבל למקום (בבית האבות תקן לכחמישים קשישים) יש להמציא הפניה מתאימה מגורם כגון משרד הרווחה, ביטוח לאומי, רופא גריאטרי, קופות החולים או עובדת סוציאלית. במקום מתנהלות פעילויות חברתיות לצד שגרה יומית של ארוחות, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, הפסקת קפה עם עוגה. לצד המגורים ישנה גינה מטופחת, במקום יש גם ספריה, חדר לחוגים והרצאות ועוד.

אווירה נעימה ועובדים מקצועיים

ניכר בהחלט שהאווירה במשכנות הזהב נעימה והדיירים נהנים מאיכות של טיפול ברמה גבוהה וסביבה שקטה ופסטורלית למדי. הצוות של העובדים מבצע את מלאכתו נאמנה והדבר אמור הן בצוות הטיפולי הישיר, הן ברופאים ובאחיות, הן בסניטרים ובעובדים הכלליים, הן בעובדי הרווחה וכן בכל היתר.

כדאי להוסיף שמשכנות זהב צפוי לעבור בעתיד מהפך ומתיחת פנים של ממש. המקום צפוי לעבור למתחם חדש, גדול ומאובזר. ככל הנראה המקום יותאם לקליטת אוכלוסיות נוספות כגון דיירים עצמאיים, תשושי נפש וכדומה.

כתובת: שועלי שמשון 4, חדרה.

ראו עוד בתי אבות באיזור:

תפארת בנים בית פלוצניק, נתניה

נווה הורים שפע חיים

 

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715450

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  הנהלת האתר אינה קשורה לבתי האבות הנסקרים באתר זה לרבות מספרי טלפון, פרסומות, טפסים וקישורים המופיעים באתר. המידע נועד למתן שירותי יעוץ והכוונה שאינו קשור לעסק זה או אחר. ניתן לפנות באופן ישיר לכל מקום.

  פניות למנהל האתר

  חייגו עכשיו צרו קשר