בית אבות נאות השלושה בבני ברק

בית אבותבישראל ניתן למצוא מגון רחב של מוסדות טיפוליים, מוסדות גריאטריים, בתי דיור מוגן ובתי אבות. בשורות הבאות נסקור את אחד מבתי האבות השיקומיים והטיפוליים שפועל גם כבית חולים גריאטרי בבני ברק – נאות השלושה. כדאי לציין שבית האבות נאות השלושה היה ידוע בעבר בשם גינת הזהב.

רקע כללי

בית האבות נאות השלושה למעשה פועל בעיקר כבית אבות גריאטרי סיעודי, המעניק שירותים מגוונים של טיפול וסיוע כבר למעלה מחמש עשרה שנים. המקום נחשב לקטן למדי אך כזה שמספק שירות איכותי מבחינת טיפול והשגחה, תנאי מגורים ושירותים נוספים.

לצד טיפול שניתן לכל דייר קשיש על פי צרכיו ומצבו ניתן לקבל במקום גם שירותים של ייעוץ על רקע נפשי, סיוע במימוש קוד של משרד הבריאות ועוד. בית האבות נאות השלושה פועל כאמור כבר לא מעט שנים והוא מתפקד בהתאם לכללים שנקבעים על ידי משרד הבריאות ומשרד הרווחה. במקום מבוצעים בדיקות תקופתיות על מנת לוודא שהשירות והטיפול נעשים באופן מוקפד. עד כה נמצא שתפקוד הצוות המקצועי מתאים לנהלים.

איך מתקבלים?

מרבית דיירי ומטופלי נאות השלושה הינם אנשים בעלי רקע דתי שמגיעים למקום בעקבות המלצות, הפניות ולעיתים תוך פניה עצמאית. על מנת להתקבל מומלץ להצטייד מראש באישורים שונים כגון דוח על מצב סוציאלי, פירוט יכולת התפקוד ופירוט המגבלות, מצב בריאות ודוח אשפוז אם קיים. חשוב לציין שמכיוון שהמקום קטן יחסית ומספר המיטות מצומצם, בהחלט תיתכן תקופת המתנה מסוימת.

מגורים, אווירה וחדרים

בבית האבות נאות השלושה קיים תקן לכשבעים דיירים ומטופלים. על מנת לענות על הצרכים של הדיירים הרי שהללו מתגוררים בתנאים הדומים למדי לאלו של בתי חולים שיקומיים עם מאפיינים של בית אבות סיעודי. במילים אחרות – החדרים אינם חדרים פרטיים בדומה לדיור מוגן לעצמאים אך נעשה מאמץ אמיתי לספק סביבת מגורים איכותית ונאה, כזאת שמכבדת את המטופלים ונותנת הרגשה נעימה ככל שניתן.

לרשות הדיירים עומדים גם שטחים ציבוריים ופינות מוצלות, מתקנים לסיוע בפעילויות שונות, חדרי פעילויות ומועדון חברתי, חדר אוכל מאובזר, שירותים ומקלחות ועוד. ככלל, האווירה במקום נעימה ומחבקת למדי, נעשה מאמץ לתרום גם לגיבוש חברתי ולספק לא רק טיפוליות אלא גם פעילויות אחרות. במקום מתנהל הווי שכולל תפילות וקבלת שבת, שיחות, אירוח של בני משפחה, ציון ימי הולדת ועוד.

פעילויות וצוות מקצועי

בשל אופיו של בית האבות נאות השלושה, לא מפתיע לגלות שבין הפעילויות שמור מקום של כבוד לטיפול שיקומי וריפוי בעיסוק. בנוסף מקיימים מעקב רפואי הדוק וכן ניתן לקבל ייעוץ רגשי וסיוע מעובדות סוציאליות.

בין העובדים המקצועיים שניתן למצוא בנאות השלושה:

 • רופאים בעלי התמחות בגיל השלישי ורופאים כללים – מבצעים בדיקות באופן שוטף, מתן מרשמים, המלצות לטיפול, הפניה לגורמי חוץ.
 • אחיות – טיפול שוטף בדיירים, לקיחת מדדים ובדיקות שונות, מתן תרופות, השגחה כללית.
 • מטפלים סיעודיים – בעלי רקע בטיפול באנשים מבוגרים עם קשיי תנועה ותפקוד, אנשים עם ירידה קוגניטיבית, טיפול במטופלים הזקוקים לסיוע במכשירים מיוחדים, מכשירי ניטור וכדומה.
 • עובדים כללים ואנשי תחזוקה – אחראים על ניקיון ושטיפת החדרים, תחזוקה כללית, פינוי אשפה, טיפוח שטחים ציבוריים.
 • עובדי מטבח – הכנת המזון, לרבות הוצאת מנות לאנשים עם מגבלות תזונתיות או כאלה שזקוקים למזון מרוסק.
 • מדריכים חברתיים ופעילות עם מתנדבים – אחראים על פעילויות שונות והסדרת קשרים עם מתנדבים.
 • בנוסף ניתן למצוא במקום גם עובדי אדמיניסטרציה ומנהל, מומחי ריפוי בעיסוק ופיזיותרפיה וכן עובדים נוספים.

כתובת: השלושה 30, בני ברק.

בתי אבות נוספים בבני ברק:

בית אבות ערוגות בשם

בית אבות הדסים

בית אבות גני מרגוע

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715450

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  הנהלת האתר אינה קשורה לבתי האבות הנסקרים באתר זה לרבות מספרי טלפון, פרסומות, טפסים וקישורים המופיעים באתר. המידע נועד למתן שירותי יעוץ והכוונה שאינו קשור לעסק זה או אחר. ניתן לפנות באופן ישיר לכל מקום.

  פניות למנהל האתר

  חייגו עכשיו צרו קשר