בית אבות נווה באבוב בע"מ בבת ים

בית אבותבשל הביקוש ההולך ומתגבר בארץ קיים (ונבנה כל הזמן) מגוון גדול למדי של בתי אבות והדיור מוגן. בין היתר ניתן למצוא מוסדות עם מחלקה סיעודית, יש מקומות שמתאימים בעיקר לדיירים עצמאיים, יש מקומות עם מספר מחלקות שונות ויש גם דיור מוגן באפיון יוקרתי.

המאמר שלפניכם עוסק בסקירת המאפיינים השונים של אחד מבתי האבות השוכנים בבת ים – בית אבות נווה באבוב בע"מ. זהו בית אבות עם כמה מחלקות, שמשרת כמה קבוצות שונות של בני גיל הזהב. להלן נראה בין היתר מתי הוקם בית האבות, כיצד הוא מנוהל, מהו אופי המגורים במקום, כיצד ניתן ליצור קשר ועוד.

רקע והקמה

בית אבות נווה באבוב בע"מ הוקם בראשית שנות ה-80 על מנת לספק פתרון מגורים איכותי שמתאים בעיקר לבני גיל הזהב מהמגזר הדתי. למרות שלא מדובר באחד מבתי האבות היוקרתיים ביותר באזור זה הרי שמדובר על מוסד נעים בהחלט, שמנוהל היטב ושמספק שירות מקצועי ואיכותי כבר יותר משלושה עשורים.

המקום פועל כעמותה ציבורית ומנוהל על פי כללי מנהל תקין. אין זה מוסד ממשלתי או בית חולים רגיל אך יש לשים לב שלנווה באבוב רישיון הפעלה ואישורים הנדרשים מהרשויות השונות כגון משרד הבריאות, שגם עורך במקום בדיקות ובקרות איכות כמקובל. המקום מנוהל בצורה שמתאימה לאוכלוסייה הדתית, עם תפילות, בית כנסת, שיעורי תורה וכדומה. תקן האכלוס של המקום הוא כמאה ושלושים מיטות, במספר מחלקות נפרדות ואוטונומיות.

איך מתקבלים?

על מנת להתקבל למקום כדיירים יש להצטייד בהפניה של רשויות הרווחה, של עובדים סוציאליים או של גורם רלוונטי אחר. ניתן להתקבל גם ללא הפניה ותיעשה בדיקה האם ישנה אפשרות לסייע מבחינת קבלת קוד של משרד הבריאות (דבר חשוב מבחינת מימון השהות למעוטי יכולת).

מכיוון שישנן מחלקות שונות, לרבות מחלקה לסיעודיים ומחלקה לתשושים הרי שיש צורך להמציא מסמכים וחוות דעת רפואית כדי לאפשר קבלה למחלקה המתאימה. במידה הצורך יעשה אבחון במקום של תפקוד גופני ושכלי.

מגורים אווירה וחדרים

בית האבות כולל מחלקות שונות שבהן גרים הדיירים בהתאם ליכולת התפקוד ולמצב המנטאלי של כל אחד. ישנה מחלקה המיועדת לדיירים עצמאיים, מחלקה אחרת מיועדת לדיירים שמצבם סיעודי והם זקוקים לסיוע רב לאורך שעות היום ויש גם מחלקה לדיירים הסובלים מירידה מנטלית ותשישות נפשית.

המגורים הינם במחלקות השונות כאשר למרות שישנם חדרים משותפים הרי שהאווירה ביתית ועם פינה אישית לכל דייר. נעשה מאמץ לספק תנאים נוחים ככל האפשר ולקיים שגרת יום יום איכותית, נעימה ומלאה. לצד פעילויות בעלות אופי רפואי ושיקומי, חלוקת תרופות, אמצעי ספיגה למבוגרים, חלוקת ארוחות וכיוצא באלה מתקיימים גם פעילויות של תרבות, דעת, פנאי וחברה. לצד פיזיותרפיה ופעילות גופנית מותאמת לחיזוק ושיפור מבחינה גופנית מתקיימים גם קבלות שבת, שיעורים שונים, מלאכת יד וריפוי בעיסוק וכדומה.

בבית האבות מעודדים ביקורים של מבקרים ובני משפחה ולצורך כך ישנם מתחמים נעימים לישיבה, פינות ישיבה בפנים ובחוץ. במידת האפשרות מקיימים פעילויות עם מתנדבים. רמת התחזוקה של בית האבות טובה, ישנה הקפדה על היגיינה ושמירה על הניקיון והנראות הן בחדרים, הן בכניסה, הן בחצר.

צוות מקצועי

הצוות המקצועי מקיים שגרה יומית קבועה בהתאם לסידור עבודה ובהתאם לפעילויות שנקבעו לאותו הזמן. בין העובדים ניתן למצוא מטפלים סיעודיים, רופאים ואחיות מוסמכות וסיעודיות, עובדות סוציאליות, אנשי תחזוקה ומשק בית, עובדי אדמיניסטרציה. במקום מסופקים גם ארוחות חמות בהתאם לצרכים אינדיבידואליים כך שמועסקים גם עובדי מטבח ודיאטנית.

כתובת: האדמו"ר מבאבוב 2, בת-ים


ראו עוד בתי אבות בבת ים:

בית אבות חוף הסלע

בית אבות משכנות פז

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715450

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  הנהלת האתר אינה קשורה לבתי האבות הנסקרים באתר זה לרבות מספרי טלפון, פרסומות, טפסים וקישורים המופיעים באתר. המידע נועד למתן שירותי יעוץ והכוונה שאינו קשור לעסק זה או אחר. ניתן לפנות באופן ישיר לכל מקום.

  פניות למנהל האתר

  חייגו עכשיו צרו קשר