בית אבות עמל התבור בע"מ בקיבוץ מזרע

בית אבותבשנים האחרונות ניתן לראות תנופה מחודשת בהקמת בתי אבות, דיור מוגן ומוסדות סיעודיים שנועדו לתת מענה לאוכלוסייה המתבגרת בישראל. לצד כניסה של חברות מתחום הנדל"ן (כגון חברת עזריאלי) ניתן למצוא גם חברות ידועות אחרות שמקימות בתי אבות, מוסדות גריאטריים ומרכזי טיפול מתקדמים.

בית החולים הסיעודי הנקרא עמל התבור בע"מ ידוע גם בשם אור העמק.

רקע והקמה

בית החולים והמוסד הסיעודי עמל התבור הינו אחד המוסדות החדשים ביותר שפועלים באזור צפון הארץ. המקום, שפועל בפיקוח מלא של הרשויות המוסמכות ותחת רישיון של משרד הבריאות הוקם בקיבוץ מזרע על מנת לתת מענה מקיף לאוכלוסייה המבוגרת של אזור זה. עמל התבור הוקם תוך שיתוף פעולה בין גופים עסקיים ואחרים ובהם קיבוץ מזרע עצמו, החברה העסקית הורן את ליבוביץ (שעוסקת בין השאר בתחום ההיסעים) ובשיתוף כמה קיבוצים נוספים וחברת עמל.

הגוף המקצועי האמון על הקמת בית האבות הסיעודי ועל תפעולו השוטף הינו חברת עמל. חברה זו, שפועלת כבר יותר משלושה עשורים, מתפעלת שירותים נרחבים כגון טיפול ביתי לקשישים, בתי אבות סיעודיים, טיפול בפגועי נפש ובאנשים מבוגרים המוגדרים כתשושי נפש וכן מספקת שירותים רבים נוספים בשיתוף מערכת הבריאות וקופות החולים. החברה מעסיקה מטפלים סיעודיים, אחיות ואנשי מקצועות בריאות הנפש וכן עובדים נוספים בתפקידים מקצועיים ובלתי מקצועיים.

מגיעים עם הפניה

כדי להתקבל לבית האבות ובית החולים הסיעודי עמל התבור יש צורך בהפניה מרשויות הבריאות, עובדים סוציאליים או מחלקות לשירותים חברתיים. ישנה אפשרות לפנות גם באופן פרטי אולם יש צורך לעמוד בקריטריונים שיאפשרו קליטה לאחת המחלקות שמציע מוסד זה.

עמל התבור מתפעל שלושה מחלקות מקצועיות, לכל אחת מאפיינים ייחודיים ובכל אחת עובדים מקצועיים ועובדים בלתי מקצועיים. בין המחלקות:

 • מחלה לתשושי נפש – מחלקה זו ערוכה לקלוט מטופלים שחווים ירידה ביכולת הקוגניטיבית, ירידה בזיכרון, דמנציה ואלצהיימר.
 • מחלקה סיעודית רגילה – מחלקה זו ערוכה לקלוט בעיקר קשישים בני הגיל השלישי שהינם עצמאיים באופן חלקי וזקוקים לסיוע במגוון פעולות יום יום לרבות רחצה, אכילה, קימה וישיבה וכדומה.
 • מחלקה סיעודית מורכבת – מחלקה זו, שקיימת רק במקצת בתי האבות בארץ ערוכה לטפל בקשישים שמצבם מורכב יותר מזה של קשישים סיעודיים רגילים. טיפול זה מצריך מומחיות נוספת, מתקנים וציוד מתאים וכוח אדם מיומן עם פיקוח רפואי מתאים.

תנאים ואווירה

התנאים הפיזיים והנפשיים שניתנים לדיירים – מטופלים בעמל הצפון נחשבים לטובים במיוחד. המקום זכה בשנים האחרונות להערכת משרד הבריאות בכך שניתנו לו ציונים גבוהים מאוד בבקרות מקצועיות. האווירה במקום אישית ואנושית, הסביבה כפרית, ירוקה ונעימה ונעשה מאמץ לספק תנאים טובים לא רק מבחינת מגורים וטיפול אלא גם מבחינה נפשית ורגשית.

ניכרת פעולה איכותית של צוות העובדות הסוציאליות ושירות יעיל ומקצועי ניתן גם מהצוות הרפואי (רופאים, אחיות) וכן זה שניתן על ידי צוות המטפלים, המרפאים בעיסוק, המדריכים החברתיים וכל היתר. הצוות הרפואי מובל על ידי רופא מנוסה ואחות מוסמכת, שניהם בעלי מומחיות בטיפול בגיל השלישי.

יש לציין שהתקן במספר מיטות שניתן לעמל התבור הינו כמאה מיטות והמקום עומד בתקן זה. ניכר שהמטופלים והדיירים משוכנים בתנאים נאותים, נעשה מאמץ ליצור אווירה ביתית ונעימה וניכרת פעולת הצוות בשמירה על פרטיות המטופלים.

כתובת: קיבוץ מזרע

בתי אבות נוספים באיזור חיפה:

בית אבות נוף הגפן

בית אבות מעון הרופא

בית אבות לב חיפה

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715450

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  הנהלת האתר אינה קשורה לבתי האבות הנסקרים באתר זה לרבות מספרי טלפון, פרסומות, טפסים וקישורים המופיעים באתר. המידע נועד למתן שירותי יעוץ והכוונה שאינו קשור לעסק זה או אחר. ניתן לפנות באופן ישיר לכל מקום.

  פניות למנהל האתר

  חייגו עכשיו צרו קשר