תעסוקה ועבודה בגיל השלישי

אפשרויות תעסוקה בגיל השלישימדוע כל כך קשה למצוא עבודה בגיל השלישי? ראשית, זהו מיתוס. מציאת עבודה בגיל השלישי היא אכן תהליך מורכב, אך אפשרי.

אומנם בעיות שונות מתרחשות בגילאים מבוגרים, אך היתרון המשמעותי של גמלאים הוא הניסיון המשמעותי שלהם בתחומי העיסוק שונים.

ניסיון פירושו יכולת לתרום משמעותית לעסק, וישנם לא מעט עסקים בשוק אשר מעריכים אדם בעל ניסיון. בכל זאת, חשוב להכיר את השוק, את מגבלותיו, ולדעת כיצד לגשת לחיפוש התעסוקה הבאה שלכם באופן חיובי ובריא.

תהליך הרכבת תכנית לתעסוקה בגיל השלישי

לפני פרקטיקת חיפוש העבודה וכיצד אפשר למצוא עבודה, אולי כדאי להתעכב לרגע על הבעיות העיקריות בהן תתקלו וכיצד תוכלו להתמודד אתן בצורה יעילה. הרי בעצם מה הבעיה עבור המעסיק? מה גורם למעסיקים להירתע מהעסקת אזרחים בגיל השלישי? לו היו יודעים את היתרונות המשמעותיים בכך, ייתכן ולא היו נרתעים כל כך מהר! אז בואו נבחן את נושאי הליבה וההטיות הנפוצות באשר להם –

 • הנושא הרפואי וחוסר יציבות

 • זהו החשש העיקרי הקשור בהעסקת עובדים מבוגרים, ואפשר לומר כי על פניו זהו חשש אמתי ורציונלי. אדם מבוגר עלול לסבול מבעיות רפואיות אשר יובילו להפסקת עבודתו בפתאומיות או לפרקים. מצד שני, האם זה באמת כל כך שונה משאר שוק העבודה?
 • ברוב השווקים הנשלטים כיום בידי צעירים, אנו יודעים כי תחלופת העבודה יחסית גבוהה (בין 1-2 שנים בממוצע), וכמובן שישנם גורמים נוספים כגון חופשת לידה, מחלות, ילדים צעירים בבית, וכדומה. במילים אחרות, עובד צעיר לא בהכרח פנוי יותר לעבודה או יציב יותר מעובד מבוגר.
 • מצד אחד ניסיון חיים עשיר – מצד שני ניסיון תעסוקתי עשיר מדי

 • אחת הטענות העיקריות במשק כנגד עובדים מנוסים ביותר היא כי הם "יותר מידי מנוסים" לעבודה מסוימת. אם תעצרו לחשוב על כך, זהו טיעון ממש לא ברור. כאשר ישנו ניסיון משמעותי המשמעות אינה שלא תוכלו לעשות את העבודה כראוי, אלא להפך – שכנראה לא רק שהאדם המנוסה יוכל לעשות את העבודה כראוי, הוא גם יוכל לתרום משמעותית לשיפור תהליכים בעסק.
 • "איזה שיפור כבר תוכל לעשות? זהו מענה לשירות טלפוני בסך הכול!" שואל המעסיק במקרים רבים, אך גם במשרה מסוג זה, ניתן לשפר משמעותית תהליכים אם זה שעונה מכיר את התחום ובעיות הלקוחות בו לעומק, יודע לעזור ולהכווין בקלות (וללא טעויות!), ואף להציע חשיבה מחוץ לקופסה ועזרה ראשונה בזכות ניסיונו. זכרו זאת בפעם הבאה שתתקלו בטיעון זה.
 • בעיות שכר בגיל השלישי

 • ובכן, גם זו אחת הטענות אשר נשמעות שוב ושוב, אך חשוב להכיר את החוק בעניינים אלו. תחילה, למעסיקים ישנן הטבות משמעותיות במיסוי על עובדים בגיל השלישי – כך שלמעשה זה יתרון.
 • ובאשר לשכר נמוך, אשר מעסיקים חוששים כי יוביל לחוסר סיפוק מצד העובד, תמיד תוכלו לענות כי עצם היכולת להמשיך ולעבוד במה שאתם אוהבים זה כבר יתרון אדיר. כך שלמעסיק אין סיבה לחשוש באמת.

כיצד מחפשים עבודה בגיל השלישי?

ישנן לא מעט שיטות למציאת עבודה, אך חשוב להיות סבלניים בתהליך. למצוא עבודה בישראל באופן כללי אינו דבר פשוט, על אחת כמה וכמה בגילאים מבוגרים. כאמור, אין זה בלתי אפשרי ובמרבית המקרים ימצא פתרון – אך חשוב לא להתייאש מהר. גם חשוב להיות גמישים, ולהבין כי לעתים לוקח זמן למצוא את "משרת החלומות".

בינתיים, יתכן שפשרה על עבודה זמנית/חלקית עד שתמצאו את מה שתרצו זו גם אפשרות לא רעה, אשר אפילו יכולה להביא גיוון וניסיון מעט שונה לחייכם. מומלץ להיעזר באינטרנט, כיום ישנם אתרים רבים לחיפוש עבודה אשר מייעדים משרות ספציפית לגיל השלישי. בכל אתר למציאת עבודה תוכלו לעשות סינון על פי אופציה זו, או גם על פי דברים נוספים כגון "עבודה מהבית", או "חצי משרה", וכדומה. מגזין תעסוקה לגיל הזהב – שישים פלוס יכול לעזור לכם למקד את החיפוש שלכם אחר המשרה שמתאימה לכם.

משרות למבוגרים ברשת

המדינה הקימה פורטל חיפוש עבודה ייעודי לגיל הזהב, הוא נקרא "דרוש ניסיון", אשר בו תוכלו למצוא משרות ייעודיות אך ורק לגימלאים. דרך האתר תוכלו גם לקרוא קצת על המשרה והמעסיק, ולשלוח את קורות החיים שלכם ישירות למשרה זו. שיטות חיפוש עבודה מסורתיות יותר עדיין יעילות, ומומלץ להתייעץ עם חברים ועמיתים בנוגע לחיפוש עבודה.

בני משפחה מהווים מקור מעולה למציאת עבודה, בייחוד מאחר והם יעידו באופן אישי עליכם ועל הניסיון שלכם, ויספרו למעסיקים שהם מכירים מדוע כדאי להעסיק אתכם אפילו בגלל גילכם וניסיונכם – איזה יתרון אדיר זה על פני עובדים צעירים ולא מנוסים!

השיטה הקלסית והטובה, לפנות ישירות למעסיקים

ללא שום קשר למשרה כזו או אחרת – פשוט לפנות. אפשר דרך האימייל בצירוף קורות חייכם, אפשר טלפונית במקביל לאימייל. אל תהססו לספר להם (בקצרה) מדוע כדאי להם להעסיק אתכם, ולמה פניתם אליהם ספציפית.

מפתיע לגלות עד כמה גישה ישנה זו היא בין היעילות בשוק למציאת עבודה. קשר ישיר בין אנשים לעולם לא יוחלף על ידי אתרים מתווכים ביעילותו.

 

אולי יעניין אותך גם:

קביעת דמי מזונות ילדים: איך זה עובד? ומי קובע?

ממדרגונים ועד מעלונים – נגישות סביבת החיים של הדיירים המתגוררים בבתי אבות

נפרדים? על יתרונות הסכם שלום בית לחילופין גירושין

 

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715450

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  הנהלת האתר אינה קשורה לבתי האבות הנסקרים באתר זה לרבות מספרי טלפון, פרסומות, טפסים וקישורים המופיעים באתר. המידע נועד למתן שירותי יעוץ והכוונה שאינו קשור לעסק זה או אחר. ניתן לפנות באופן ישיר לכל מקום.

  פניות למנהל האתר

  חייגו עכשיו צרו קשר